Ne paslaptis – pastarieji pora metų buvo kaip tikrų tikriausi amerikietiški kalneliai daugeliui verslų. Trumpalaikės nuomos verslas šiuo atveju ne tik kad ne išimtis, o netgi, atrodytų, vienas lyderių. Tačiau, lyginant su viešbučiais, pandemiją atlaikė labai neblogai.

Apžvelgsime, kaip tam tikro tipo – studio, vieno miegamojo – apartamentams sekėsi 2021-ais metais, kaip skyrėsi jų pajamos pagal lokaciją (Vilniuje).

Studio

Studio tipo apartamentai Naujamiestyje per mėnesį vidutiniškai generavo nuo €631 iki €1031. Nuo ko tai priklauso? Kaip kad dažnai minime į mus besikreipiantiems klientams: nuo išplanavimo ir nuo įrengimo. Trisdešimtyje kvadratinių metrų gali būti suplanuota ir viena erdvė, ir atskiras miegamasis. Iš čia ir skirtumas – daugiau generuoja apartamentai, turintys atskirą miegamojo zoną.

Grafike galime matyti trumpalaikės nuomos pajamų dinamiką metų bėgyje

Vidutinės pajamos. Centrinėje Vilniaus dalyje (Senamiestis, Naujamiestis, Užupis, Šnipiškės) esantys studio tipo apartamentai 2021-ais metais per mėnesį vidutiniškai generavo €931. Reikia nepamiršti, kad į tai įeina rezervacijų platformų, administravimo ir kiti mokesčiai. Vidutinis užimtumas – 81%.

1-bedroom

Vieno miegamojo apartamentai Senamiestyje, priklausomai nuo lokacijos bei įrengimo, per mėnesį vidutiniškai generavo €983 iki €1229. Reikia nepamiršti, kad į tai įeina rezervacijų platformų, administravimo ir kiti mokesčiai. Jeigu imtume vieną apartamentų tipą, t.y. vieno miegamojo, tačiau skirtingose Senamiesčio lokacijose esančius, skirtingo išplanavimo bei įrengimo apartamentus, per 2021-us metus pastarieji vidutiniškai generavo €989 per mėnesį. Vidutinis užimtumas – 85%.

Grafike galime matyti trumpalaikės nuomos pajamų dinamiką metų bėgyje

Kas padeda pasiekti tokius rodiklius? Ar pakanka įkelti (pačių darytas) buto nuotraukas į Booking ir Airbnb? Mes taip nemanome. Plačiau apie tai pasakojome kitame savo post’e.