– Įsikelti butą į Booking’ą aš ir pats galiu.

Tokius pasakymus jau retai, tačiau vis dar išgirstame. Tad nusprendėme trumpai papasakoti, iš ko susideda trumpalaikės nuomos administravimas.

Buto paruošimas arba taip vadinamas staging’as

Pasirūpinimas viskuo, ko reikia tam, kad butas būtų nepriekaištingai paruoštas trumpalaikei, vidutinio laikotarpio nuomai. Vis dar tenka matyti nemažai objektų – kad ir naujų, brangių, tokiuose rajonuose, kaip Paupys – kurie yra tušti, nejaukūs ir netgi nelabai patrauklūs. O tiek nedaug reikia, kad jie taptų super patrauklūs, svečių mėgiami bei populiarūs!

Daugiau apie tai rašėme čia.

Profesionali fotosesija

Esame koordinavę bei buvę atsakingi už šimtus profesionalių interjero fotosesijų. Ir visuomet stengiamės, kad būtų geriau ir geriau: mūsų fotografė nufotografuoja ne tik visas kiekvieno objekto erdves, puikiai jas perteikdama, bet ir apylinkes, miestą. Be to, nors ir profesionalios, tačiau žurnalams skirtos nuotraukos visiškai netinka apgyvendinimo sričiai – čia reikia kiek kitokio, jaukesnio pateikimo.

Rezervacijos platformos ir kiti įrankiai

Bet kuris trumpalaikei, vidutinio laikotarpio nuomai nuomojamas objektas turi atsirasti skirtingose rezervacijos platformose (Booking, Airbnb ir kt.), taip pat rezervacijos, ateinančios per skirtingas platformas, turi nesusidubliuoti. Tam naudojamas specialus technologinis įrankis, vadinamas kanalų valdikliu. Jis būtent tai ir daro – sujungia bei valdo skirtingus rezervacijų kanalus.

Prie minėto kanalų valdiklio, pagal poreikį, prijungiami kiti įrankiai. Mes naudojame šiuos:

  • Dinaminės kainodaros įrankis, skanuojantis visą miestą, jo pasiūlą bei paklausą, užimtumą, kainas ir taip padedantis prognozuoti bei nustatyti kainodarą. Po pirmųjų metų dinaminės kainodaros įrankio naudojimo darėme palyginimą su prieš tai buvusiais metais – kai kurių objektų pajamos išaugo iki dviejų kartų!
  • Tvarkymų ir priežiūros užduočių automatizavimo, sekimo, apskaitos įrankis. Daugelis praeina tą patį kelią – nuo grupių Whatsapp ir Excel’io failų iki modernaus ir patogaus užduočių valdymo įrankio. Efektyvesnė priežiūra, efektyvesnė tarpusavio komunikacija, greita ir patogi kontrolė bei apskaita.
  • Svečių užklausų sekimo įrankis. Skirtingais kanalais (per rezervacijos platformas, skambučiais, žinutėmis ir kt.) atkeliaujančios svečių užklausos patenka į vieną bendrą failą, ko pasekoje galime informaciją peržiūrėti skirtingais pjūviais bei padaryti vienokias ar kitokias išvadas.
  • Mėnesio apskaita. Visą rezervacijų bei su jomis susijusių skaičių – rezervacijos sumų, tvarkymo mokesčių, papildomų mokesčių ir kt. – informaciją apjungiantis ir detalias mėnesio ataskaitas generuojantis įrankis. Tuo pačiu sugeneruojamos ir administravimo darbų sąskaitos mūsų klientams, NT savininkams.

Kartu su kanalų valdikliu, tai yra penki pagrindiniai įrankiai, leidžiantys efektyviai administruoti trumpalaikę bei vidutinio laikotarpio nuomą. Nei vienas iš šių įrankių neveikia be jį suprantančio savo srities profesionalo priežiūros: dinaminė kainodara neveikia pati savaime – ją reikia prižiūrėti ir kontroliuoti, tvarkymų koordinavimo įrankis optimizuoja tvarkymus bei priežiūrą, tačiau jis efektyviausias tada, kuomet yra valdomas jį puikiai išmanančio žmogaus, svečių užklausos pačios išvadų nepadaro (o gaila) ir sprendimų nepriima, o mėnesio ataskaitos pačios nesusigeneruoja, neišsisiunčia ir, tuo labiau, įžvalgų nepateikia. Visame trumpalaikės nuomos administravimo procese reikalinga šios srities profesionalo priežiūra: laikas, dėmesys ir aistra tam, ką daro.

Į Booking’ą buto įkelti tikrai neužtenka. Nebent jus tenkintų labai vidutiniškas rezultatas.

Pabaigos žodis. Patikėkite savo turtą ir jo valdymą profesionalams: taip, kaip patikite automobilio remontą, plaukų priežiūrą ir kitus dalykus.

Administruojame pavienius apartamentus, nedidelius apartamentų kompleksus bei apartamentų viešbučius centrinėse Vilniaus ir Rygos dalyse bei Palangoje. Kreipkitės, patarsime, apsiimsime administruoti! Pirmas pokalbis nieko nekainuoja! 🙂